Polecamy

Dlaczego mężczyźni zapuszczają brodę?

Historia barbershopów

Prowadzenie salonu

Co sprawia, że te słynne salony są tak wyjątkowe?

Czy zastanawiałaś się kiedyś, co sprawia, że te słynne salony kosmetyczne są tak niezwykłe? Z pewnością nie może to być sama jakość świadczonych przez nie usług. Choć zwykle zatrudniają one najlepszych specjalistów z branży i najbardziej obiecujących juniorów, istnieje wiele mniejszych salonów, które robią to samo, ale nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Czy w tym wszystkim chodzi o pieniądze, wymyślny sprzęt i drogie projekty wnętrz? Czy Twój salon musi krzyczeć: "luksus", aby zyskać sławę? A może istnieją inne cechy, które sprawiają, że salony się wyróżniają?

Najwyższy poziom uczciwości

Najkrótsza i najbardziej bezpośrednia definicja uczciwości to robienie tego, co właściwe, ponieważ jest to właściwe. Uczciwość oznacza uczciwość, branie odpowiedzialności za swoje działania, a co najważniejsze, postępowanie zgodne z własnymi wartościami, nawet jeśli łatwiej byłoby postąpić inaczej.

W biznesie uczciwość jest zwykle kojarzona z wysoką kulturą pracy i przejrzystością zarówno wobec pracowników, jak i klientów. Usystematyzowana struktura zapewnia harmonię zarówno w zarządzaniu pracownikami, jak i w obsłudze klienta. Takie salony mają silne systemy zarządzania, zaprojektowane tak, aby stworzyć spójność w sposobie świadczenia usług. W takich salonach wszyscy pracownicy są traktowani równo i mają zapewnione uczciwe warunki zatrudnienia. Trzymają się swojej polityki, nie robią wyjątków i mają dużo szacunku i poważania dla swoich klientów. Co najważniejsze, nie szczędzą grosza na inwestycje w dobro pracowników i klientów. Ogólnie rzecz biorąc, te salony są dobrze zarządzane, prowadzone przez silnie myślącego lidera, z jasnym celem i trwałymi wartościami.

Profesjonalizm i nacisk na edukację

Oczywiście, poziom zaawansowania jest absolutnie podstawową cechą. Dlatego najlepsze salony tak poważnie podchodzą do procesu rekrutacji. Nowy członek zespołu musi być od samego początku na bardzo wysokim poziomie profesjonalizmu - ale nie ma czasu na spoczywanie na laurach, nawet jeśli się tam dostaniesz. Najbardziej renomowane salony znane są z tego, że wymagają ciągłego samodoskonalenia. Nie ma znaczenia, czy jesteś licencjonowanym specjalistą od dwóch czy dwudziestu lat. Jeśli chcesz pracować z najlepszymi, musisz być na bieżąco w kapryśnej, ciągle zmieniającej się i ciągle rozwijającej się branży kosmetycznej. Jeśli chodzi o dodatkową edukację, takie salony mają swoich edukatorów i zapraszają gości, którzy prezentują nowe metody zabiegowe i specjalne porady dotyczące pracy z klientem.

Nowoczesne podejście

Właściciele i menedżerowie renomowanych salonów rozumieją, że w nowoczesnym biznesie nie ma miejsca na bezmyślność, brak empatii, faworyzowanie, uprzedzenia i dyskryminację. W branży beauty nie są one już tolerowane.

Dlatego salony odnoszące sukcesy oferują udogodnienia dla szerokiego grona klientów. Wnętrza są przygotowane dla gości z niepełnosprawnością ruchową, a produkty detaliczne są wegańskie i cruelty-free. Nie ma miejsca na dyskryminację ze względu na płeć i kategoryzowanie klientów ze względu na ich wiek, płeć czy rasę. Inkluzywność w branży stała się wymaganą normą, podobnie jak przyjazność dla środowiska. Nie ma już recepcjonistek w ekskluzywnych salonach, które marnują tony papieru na zapisywanie wizyt czy prowadzenie kartotek klientów. Wszyscy rozsądni właściciele i menedżerowie stawiają na cyfryzację - co prowadzi nas do...

Technologia w służbie człowieka

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak właściciele i menedżerowie słynnych salonów kosmetycznych są w stanie utrzymać swój biznes, skoro liczba obowiązków przeciętnego właściciela salonu brzmi już jak piekło?

Branża kosmetyczna jest niezwykle skoncentrowana na człowieku, dlatego jest mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek stała się w pełni zautomatyzowana. Usługi kosmetyczne wymagają ludzkiego dostawcy - jego doświadczenia, wiedzy, empatii i kreatywności. Jednak właściciele salonów zdają sobie sprawę, że inne działy ich biznesu nie tylko wykorzystują, ale wręcz wymagają pomocy oprogramowania. Dlaczego tak jest?

Cóż, w ostatnich latach w branży nastąpił zwrot o 360 stopni. Salon nie jest już tylko "miejscem, w którym można zrobić sobie fryzurę, paznokcie, twarz lub masaż". Klienci oczekują od Ciebie wiedzy i umiejętności, wykonywania skomplikowanych usług, które widzieli w Internecie, zapamiętywania wszystkich wizyt i informacji, które Ci przekazali oraz obecności w mediach społecznościowych. Musisz mieć pełną kontrolę nad zapasami, zarządzać personelem, komunikować się za pomocą wielu kanałów, pilnować terminów i nigdy nie popełniać błędów... i tak dalej, i tak dalej. I nie zapomnij się uśmiechać!

Dlatego właściciele wpływowych salonów skupiają się na aspektach pracy skoncentrowanych na kliencie, podczas gdy niektóre aspekty są zautomatyzowane przez zaawansowane oprogramowanie. Nawet jeśli obowiązki są podzielone między innych pracowników, nadal pozostaje wiele do zrobienia. Najnowocześniejszy system, taki jak Versum, dostarcza narzędzi takich jak rezerwacje online, automatyzacja marketingu, statystyki wizyt i wskaźnik popularności usług, harmonogramy pracy, raporty kasowe w czasie rzeczywistym, zmiany harmonogramów metodą "przeciągnij i upuść", spersonalizowane rekordy klientów z zaawansowaną ochroną danych i wiele innych. Oto największy sekret prestiżowych salonów - korzystają one z niezawodnego oprogramowania dla salonów kosmetycznych i fryzjerskich, które automatyzuje ich pracę i oszczędza ich czas.

Motywy przewodnie i unikalna identyfikacja wizualna

Kiedy wchodzisz do wpływowego salonu, możesz początkowo zauważyć, że jest w nim coś wyjątkowego - po prostu wygląda tak fajnie. Po bliższym przyjrzeniu się zauważasz dlaczego - ich wnętrze zostało zaprojektowane z wyjątkową dbałością o szczegóły i jest bardzo spójne z motywem przewodnim salonu. Kiedy odwiedzasz ich stronę internetową, widzisz tę samą paletę kolorów, doskonale dopasowany układ, a ogólny motyw przewodni jest nadal silny. Jesteś zaskoczony wyglądem tego biznesu, ponieważ jest on unikalny i spójny - wybrali swój motyw przewodni i trzymają się go.

Klienci uwielbiają miejsca z motywem przewodnim. Kiedy masz swój własny motyw przewodni, nie jesteś już "zwykłym salonem" - jesteś "tym salonem, który ma wszędzie kwiaty", lub "tym salonem stylizowanym na stary dworzec kolejowy". Oczywiste jest, że uzyskanie pożądanego motywu wymaga czasu, nakładów finansowych i wysiłku, ale jeśli się na to zdecydujesz, od razu rozpoczniesz swoją podróż biznesową z dodatkowymi punktami do rozpoznawalności.

Sprawdź, czy miejsce, w którym prowadzisz swój biznes nie ma ciekawej historii - może przed laty była tu piekarnia? Może z miejscem tym związana jest jakaś miejska legenda? Miejsca z prawdziwą historią są jeszcze fajniejsze. Jeśli jednak nie ma zbyt wiele do zabawy, możesz sam wymyślić motyw. Pomyśl o czymś, co lubisz, co Cię definiuje, czymś, co możesz z wdziękiem wykorzystać jako motyw przewodni Twojej firmy. Nie musisz być kolejną Susie Beauty czy Samantha's Lashes. Twoja własna tożsamość salonu plus łyżka marketingu w mediach społecznościowych równa się rozpoznawalność na całym świecie.

Wszystkie salony zaczynają od małego, nie ma tu wyjątku - ale niektóre są po prostu skazane na wielkość. Ze szczerym podejściem, nastawieniem na rozwój, wysoką moralnością, unikalnym wyglądem i świetnym oprogramowaniem wspierającym Cię, możesz zajść naprawdę daleko. Możemy dać Ci najlepsze oprogramowanie dla salonów kosmetycznych, ze wszystkimi funkcjami, których Ty i Twoi klienci potrzebujecie - i czekamy tylko na wieści o tym, że Twój salon stanie się szeroko znany i dodatkowo sławny. Spraw, abyśmy byli dumni!

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 1 Średnia: 5/5]

Spis treści

  • Najwyższy poziom uczciwości
  • Profesjonalizm i skupienie na edukacji
  • Nowoczesne podejście
  • Technologia w służbie człowieka
  • Motywy przewodnie i unikalna identyfikacja wizualna
Zapisz się do newslettera Politykę prywatności można przeczytać tutaj.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...