Polecamy

Jak prokrastynacja może zaszkodzić Twojemu salonowi kosmetycznemu

Czy brody naprawdę rozgrzewają?

Prowadzenie salonu

Budowanie lojalności klientów poprzez efektywne zarządzanie nimi

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Estetyka
  3. Buduj lojalność klientów z ...

Klienci są podstawą każdej firmy, dlatego trzeba wiedzieć jak ich traktować, rozumieć, dbać o nich i budować ich lojalność. Zarządzanie klientami jest najskuteczniejszym sposobem, gdyż to dzięki niemu zostaną opracowane strategie i działania niezbędne do osiągnięcia tego celu.

Poniżej wyjaśniamy dokładniej, czym jest, na czym polega i jakie są korzyści z dobrego zarządzania klientami. Czytaj dalej i zwiększaj swoje zyski!

Czym jest zarządzanie klientami?

Zarządzanie klient em to wszystkie te strategie lub działania, które firma przeprowadza w celu osiągnięcia absolutnej satysfakcji klienta.

Sprzedaż jest jednym z priorytetów każdego przedsiębiorstwa, ale proces ten nie kończy się na sprzedaży. Wtedy właśnie zaczyna się zarządzanie klientami.

Chodzi o analizę zachowań użytkowników, wiedzę o tym, czego chcą, czego potrzebują i jaki jest stopień zadowolenia z naszych produktów lub usług, w celu ich ciągłego ulepszania.

Stara się również zachęcać i utrzymywać płynną komunikację z nimi, angażować ich w rabaty, promocje czy wydarzenia, a krótko mówiąc - pracować nad relacją firma-klient, aby osiągnąć ich zadowolenie i lojalność wobec naszej marki.

Dobre zarządzanie klientami wyróżnia nas na tle konkurencji i pomaga nam przyciągnąć i utrzymać klientów.

Etapy procesu zarządzania klientami

Nie da się zaprzeczyć, że klienci są coraz bardziej świadomi i mają do dyspozycji różne kanały, którymi mogą oceniać, porównywać, informować się i kupować produkty lub usługi. Wynika to z masowego dostępu do internetu i portali społecznościowych.

Klienci nie chcą już tylko kupić produktu lub usługi, szukają czegoś więcej. Obecnie szukają również doświadczenia zakupowego, które zadowoli ich pod każdym względem, które odpowie na ich potrzeby i które pozwoli im docenić i podzielić się wrażeniami z różnymi użytkownikami kanałów, w których je udostępniają.

Z tego powodu zarządzanie klientami staje się niezbędnym wymogiem, który musi rozwijać każda firma, ponieważ dzięki niemu może ona odróżnić się od konkurencji.

Aby przeprowadzić prawidłowy CRM (zarządzanie klientami), konieczne jest przejście przez różne etapy:

Faza 1

Fazę pierwszą można określić jako wstępną segmentację. Oznacza to, że przed całą publicznością, którą możemy spotkać w różnych kanałach, za pomocą których się komunikujemy, kierujemy się do tych, którzy mają lub mogliby mieć pewne zainteresowanie naszymi produktami lub usługami.

Etap 2

W tym miejscu rozpoczyna się zbieranie danych. Nie wiedząc o tym, klient ma teraz potrzebę, ale nie zdecydował się jeszcze na jej zaspokojenie, ponieważ ocenia różne podobne opcje na rynku.

Gromadzenie danych nie powinno mieć charakteru nadużycia lub ingerencji. Wielu użytkowników, w dzisiejszych czasach, wciąż niechętnie dzieli się swoimi danymi osobowymi, dlatego pierwszy kontakt zainicjujemy w celu uzyskania podstawowych, ale niezbędnych informacji do rozpoczęcia komunikacji z klientem.

W tej fazie możemy wykorzystać dane uzyskane przez klientów, którzy zakupili nasze produkty w ramach promocji, rabatów, loterii, eventów itp.

Faza 3

Mając już zebrane dane w fazie 2, przystępujemy do analizy, a tym samym do opracowania strategii lub działań mających na celu wdrożenie dobrego zarządzania klientami.

Pomoc specjalistycznego oprogramowania CRM, które oferujemy w AgendaPro jest niezbędna, ponieważ znacznie ułatwia pracę i oferuje bardzo jasną wizję wszystkiego, co mamy w rękach.

Na tym etapie następuje wyciąganie wniosków dotyczących odczytywania zebranych danych, dokonywanie rzeczywistej segmentacji oraz planowanie działań i strategii.

Faza 4

Stworzone strategie zaczynają być wdrażane i trafiać do użytkowników; każda strategia jest skierowana do konkretnego celu, do którego jest adresowana.

W ten sposób pokazujemy nasze punkty wyróżniające, wartość naszej firmy i globalną obsługę klienta, którą zapewniamy.

Lojalność zaczyna nabierać rozpędu i to właśnie wtedy, gdy użytkownicy nawiązują relację z firmą. Ten etap powinien być kontynuowany okresowo, aby promować zadowolenie klienta.

Mając wyniki uzyskane w tej fazie, musimy przeprowadzić różne analizy, które pozwolą nam zmodyfikować, rozszerzyć lub zmienić różne strategie, które planowaliśmy.

Wniosek

Wdrożenie skutecznego i efektywnego zarządzania klientami w Twojej firmie pomoże Ci stworzyć bliższe relacje z klientami, aby zbudować ich lojalność, a tym samym znacznie zwiększyć zyski.

W AgendaPro możemy pomóc Ci to osiągnąć!

Powiązane artykuły:

1. jak stworzyć protokół obsługi klienta, który sprawi, że klienci zakochają się w tobie i będą wracać?

2. Przykłady skarg i reklamacji klientów

3. Stwórz pytania do badania satysfakcji, które faktycznie pomogą Ci podjąć decyzje.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...