Polecamy

Jak prokrastynacja może zaszkodzić Twojemu salonowi kosmetycznemu

Mydła do golenia są świetnym prezentem

Prowadzenie salonu

7 nawyków dobrych właścicieli salonów


Skuteczni właściciele salonów sprawiają, że wygląda to tak łatwo. Jak oni to robią? Co sprawia, że odnoszą takie sukcesy?

1. Skuteczni właściciele salonów dbają o siebie
Ludzie, którzy nie dbają o siebie, nie mogą oczekiwać, że będą dbać o nikogo innego. Odnoszący sukcesy właściciele salonów wiedzą, że klienci i personel cierpią, jeśli ich wydajność nie jest na najwyższym poziomie każdego dnia, więc dbają o to, by co noc spać, jeść wystarczająco dużo owoców i warzyw oraz mieć wystarczająco dużo czasu z dala od pracy, by robić rzeczy, które lubią robić.

Kiedy to zrobią, wszyscy na tym skorzystają.

2. Odnoszący sukcesy właściciele salonów są zorganizowani
Bycie zorganizowanym polega na byciu realistą, jak na robieniu czasu w pracowitym kalendarzu na rzeczy, które trzeba zrobić. Właściciele salonów, którzy odnieśli sukces, muszą skoncentrować się na swoich działaniach i cieszyć się minimalnymi przerwami w pracy, więc angażują się w określony czas na konkretne zadania i trzymają się go. Na przykład, ich codzienny porządek dzienny będzie miał czas zarezerwowany na spotkania, planowanie biznesowe i inne działania, w które nie są zaangażowani pracownicy i klienci.

Właściciele salonów, którzy odnieśli sukces, minimalizują do minimum przełączanie czapek i pracują w dedykowanych blokach czasowych lub zadaniowych. Są zdyscyplinowani i trzymają się swojego planu.

3. Odnoszący sukcesy właściciele salonów robią czas dla swojego zespołu
Każdy dobry lider wie, że jego zespół jest sercem biznesu. Jeśli zespół nie będzie zadowolony, ucierpią na tym klienci. Dobrzy liderzy poświęcają czas na wspieranie potrzeb swojego zespołu... a następnie oczekują, że zajmą się tą pracą!

Zapoznaj się z naszym przewodnikiem o budowaniu zespołu w Twoim salonie.

4. Właściciele salonów, którzy odnieśli sukces, wycięli to gówno.
Obserwuj osobę odnoszącą sukcesy przez jakiś czas. Nie będą tracić czasu na robienie rzeczy, które nie przyniosą im rezultatów. W ten sposób są w stanie robić wszystkie te działania "Chciałbym mieć czas", o których ty i ja marzyliśmy.

Właściciele salonów, którzy odnieśli sukces, posiadają różnorodne umiejętności przedsiębiorcze, które utrzymują ich na szczycie.

5. Skuteczni właściciele salonów systematyzują i automatyzują, aby zaoszczędzić czas
Jesteśmy w wieku, w którym mamy do dyspozycji tak wiele ekscytujących i użytecznych narzędzi, a odnoszący sukcesy właściciele firm wykorzystują je na swoją korzyść. Wykorzystują oni moc Internetu i oprogramowania opartego na chmurze, aby ułatwić sobie pracę. Systemy techniczne oszczędzają zarówno czas, jak i pieniądze, automatyzując wiele rzeczy, które zabierają cenny czas.

6. Odnoszący sukcesy właściciele salonów inspirują swoich pracowników
70% pracowników nie angażuje się w swoje miejsca pracy, stwierdza magazyn Forbes. Jak myślisz, jaki to ma wpływ na klientów? Odnoszący sukcesy właściciele salonów wiedzą, że warto inwestować czas i energię w inspirowanie swoich pracowników.

Wiesz, co sprawia, że twój zespół ożywa? Kiedy ostatni raz widziałeś iskrę w oku każdego pracownika? Czasami wystarczy upewnić się, że robią rzeczy, które są dla nich inspiracją lub pasją. Pamiętaj, że nie możesz wszystkich zadowolić cały czas. Jeśli chcesz zainspirować 80% ludzi przez 80% czasu, to wykonujesz świetną robotę.

7. Skuteczni właściciele salonów pracują na jutro
Kiedy odnoszący sukcesy właściciele salonów zarabiają dużo pieniędzy, robią to nie dlatego, że chcą się cieszyć z drobniejszych rzeczy w życiu, nie dlatego, że wiedzą, że zasługują na to, by zarabiać więcej niż wszyscy inni. Postrzegają to jako swój obowiązek prowadzenia biznesu z jutrem w zasięgu wzroku. Postrzegają to jako swoją odpowiedzialność za ochronę przyszłości swojego zespołu, klientów i siebie samych.

W początkowym okresie prowadzenia biznesu myślałem, że zysk jest tym, co muszę zabrać do domu i wydać na fajne rzeczy. Ku mojemu szokowi i przerażeniu, później zdałem sobie sprawę, że mój zysk to także rzeczy, które musiałem włożyć z powrotem do mojego biznesu, aby się rozwijać. Musiałem go wykorzystać, aby kupować nowe rzeczy dla biznesu i inwestować w jego przyszłość. Gdybym wziął to wszystko, nie byłoby jutra.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...