Polecamy

Najlepszy zestaw brzytwy prostej dla początkujących (i...

Jakie są różnice w ostrzach brzytwy?

Pielęgnacja brody

7 Błędów w myciu twarzy i brody

OTO JAK PRAWIDŁOWO UMYĆ TWARZ I BRODĘ
Umycie twarzy i brody brzmi samo przez się - zmocz swoją przystojną twarz, wcieraj w zmywanie brody, spłucz - ale te częste błędy uniemożliwią Twojej skórze i brodzie osiągnięcie prawdziwej wielkości.

 

1. W OGÓLE NIE MYJESZ BRODY... ALBO NIE MYJESZ JEJ ZA DUŻO.
Powinieneś myć twarz raz dziennie. Osoby o szczególnie tłustej skórze mogą myć się dwa razy dziennie. Nadmierne mycie może wysuszyć skórę, powodując, że wytwarza ona więcej tłuszczu, który rekompensuje jej efekt. W ciągu dnia na skórze gromadzą się zabrudzenia i zanieczyszczenia, a niektóre z nich faktycznie przyspieszają proces starzenia się. Pamiętaj, że celem jest usunięcie nieprzyjemnego zapachu w ciągu dnia bez pozbywania się skóry.

Co do twojej brody, myj tego złego chłopca raz lub dwa razy w tygodniu. Jak twoja skóra, nie chcesz rozebrać brody z jego naturalnych olejków. Oczywiście, jeśli zabrudzisz się szczególnie w ciągu dnia, powinieneś umyć brodę, jeśli to konieczne.

 

2. MYJESZ BRODĘ Z NIEWŁAŚCIWĄ TEMPERATURĄ WODY.
Wszyscy uwielbiamy parujący, gorący prysznic. Ale zbyt gorąca woda zdziera skórę, a zbyt zimna uniemożliwi otwarcie porów. Letnia woda to słodkie miejsce.

 

3. UŻYWASZ NIEWŁAŚCIWEGO RODZAJU MYCIA TWARZY I BRODY.
Nie myśl nawet o szorowaniu tej starej kostki mydła na twarzy. Surowe substancje chemiczne zawarte w mydłach do kąpieli są zbyt agresywne dla skóry twarzy i włosów na twarzy. Czy kiedykolwiek brałeś prysznic i twoja skóra była napięta lub swędząca? To twoje mydło. Przerzuć się na specjalnie opracowane mydło do mycia twarzy i brody. Zlikwiduje on zanieczyszczenia i brud na Twojej skórze i brodzie, nie naruszając przy tym równowagi pH skóry.

 

4. NIE JESTEŚ PRAKTYCZNY.
Używasz ściereczki pod prysznicem? Jeśli tak, to czy zmieniasz ją codziennie? My też. Więc jeśli nie używasz codziennie świeżej ściereczki, najlepiej szorować ręce. Bakterie rozwijają się w ciepłym, wilgotnym środowisku. Zapomnij o ryzyku infekcji i szokuj rękami.

 

5. ROBISZ TO ŹLE.
Wcieraj w środek czyszczący używając kółek, które wychodzą na zewnątrz. Pozwoli to na pobudzenie przepływu krwi i ujędrnienie skóry.

Chociaż możesz być trochę szorstki wokół krawędzi, nie ma potrzeby, aby być szorstki podczas mycia. Zbyt energiczne pocieranie może uszkodzić skórę. Jeśli używasz odpowiedniego rodzaju prania brody, delikatne pocieranie wystarczy.

 

6. POCIERASZ JĄ NA SUROWO.
Kiedy nadejdzie czas, by wysuszyć twarz i brodę, wysuszyć, nie pocierać. Tarcie ręcznika o twarz może usunąć barierę kwasów tłuszczowych, lipidów i białek, które pomagają chronić twarz przed podrażnieniami.

 

7. NIE MOŻESZ - ALBO POCZEKAĆ - NAWILŻYĆ BRODY.
Najlepszym momentem na nałożenie kremów nawilżających do twarzy i olejków do brody jest tuż po zakończeniu mycia twarzy. Twoja twarz i broda są najczystsze, pory są otwarte i od razu nakładasz blokady nawilżające z wody. Skorzystaj z produktów do pielęgnacji zarostu i nie czekaj z ich zastosowaniem.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Rewolucyjne wąsy: nowa, stara moda męska

Tak zwane rewolucyjne wąsy to jeden z najbardziej osobliwych stylów w świecie mody męskiej...

Jak często musisz ostrzyć swoją prostą...

Dla tych, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem życia z prostą maszynką do golenia...

Jakie są różnice między bezpiecznymi...

Zrozumienie terminologii związanej z maszynkami do golenia W tym filmie porozmawiamy o różnicach...