Polecamy

TikTok - najnowsza marketingowa kopalnia złota dla Twojego salonu?

Jak zaprojektować logo firmy zajmującej się paznokciami?

Prowadzenie salonu

6 kroków, aby Twój Salon wyróżniał się w mediach społecznościowych

Podczas gdy świat marketingu niewątpliwie zmienił się w ostatnich latach, jest jedna rzecz, która zawsze pozostanie konsekwentna, bez względu na to, jak wiele zmian nastąpi w obliczu technologii:

Jeśli nie będziesz mówił o swoich interesach, nikt inny tego nie zrobi.

Wszyscy musimy gdzieś zacząć i gdzieś zazwyczaj zaczyna się od słówka, ale tak jak te zmiany, do których się odnosiliśmy, słowoko nie dzieje się tak jak kiedyś, a teraz domem numer jeden dla ludzi, którzy dostają rekomendacje od przyjaciół i rodziny jest Facebook.

Tak, słyszę twój zbiorowy jęk z drugiej strony ekranu, gdy to czytasz, ale oto prawda: twoja firma nie może sobie pozwolić na zapomnienie o Facebooku, a okropna liczba osób, do których docierasz poprzez swoje posty na stronie, to nie wszystko wina algorytmu.

Może chodzi o to, że nie tworzysz treści, która będzie łączyć się z Twoimi idealnymi klientami, albo że nie tworzysz tej przekonywującej treści konsekwentnie. Zanim pójdziesz w nieuczciwą stronę i podejmiesz działania odwetowe, przeprowadzając totalny strajk społeczny, wypróbuj te sześć prostych kroków i zobacz, jak to wpływa na Twoje wysiłki w mediach społecznościowych:

1 ) Nisza

Chcesz poznać niezawodny sposób, aby upewnić się, że nikt nie łączy się i nie angażuje w to, co umieszczasz w mediach społecznościowych?

Rozmawiaj ze wszystkimi, zamiast rozmawiać z Jedynym.

Ten jest twoim idealnym klientem, osobą, która szaleje na punkcie twojego biznesu i jest niezachwianie lojalna, i która gdybyś mógł mieć jeszcze 50 takich klientów jak oni, byłbyś na dobrej drodze do osiągnięcia swoich największych celów Freedom & Profit.

Sposób, w jaki zapełniasz swój salon tymi ludźmi jest przez niching down, co oznacza uzyskanie krystalicznie czystej informacji na temat tego, kim jest Twój idealny klient, jakie wyzwania stoją przed nim i jak można wyjątkowo rozwiązać jego problem.

Ale poza rozwiązywaniem ich konkretnego problemu, musisz również wiedzieć, jak wyartykułować problem, który dla nich rozwiązujesz.

Jak Twój idealny klient mówi o swoich problemach i wyzwaniach i czego chce?

Nisz swoją wiadomość i odzwierciedlają go z powrotem do nich w ich własnym języku, a przekonasz się, że twoi klienci wyglądają na Ciebie jak ich bratnia dusza salon.

2 ) Bądź ekspertem

Teraz, gdy wcisnąłeś się i zawęziłeś swoją idealną klientkę, nadszedł czas, aby pokazać im, kto jest ekspertem.

Ale najpierw musisz się upewnić, że jesteś ekspertem, którego potrzebują i chcą. Jeśli nie jesteś pewien, czy jesteś ekspertem, którym musisz być dla swojego idealnego klienta, wróć do pierwszego kroku i wróć do deski kreślarskiej.

Na przykład, czy twój klient chce, abyś była ekspertem od przedłużeń, czy królową balayage?

Ponownie, staranie się być wszystkim dla wszystkich nie pomaga w zdobyciu trakcji, musisz podwoić to, z kim rozmawiasz i zająć stanowisko w sprawie tego, o czym z nimi rozmawiasz.

W końcu największą konkurencją nie jest salon na końcu ulicy, ale tempo, w jakim ludzie przewijają swoje kanały w mediach społecznościowych.

Ustaw się jako ekspert od tego, czego Twój idealny klient potrzebuje i chce od Ciebie (oczywiście te dwie rzeczy powinny być wyrównane), a Ty będziesz dowodził poziomem uwagi, który zatrzymuje przewijanie.

3 ) Tworzenie planu A

W przypadku, gdy nie udało Ci się złapać, każdy krok opiera się na ostatnim, więc z tym krokiem, trzeba uzyskać system, jak będziesz pozycjonować się jako ekspert dla swojego idealnego klienta, i uzyskać ich poznać, jak i zaufać Ci.

Wiesz, jak i czynnik zaufania jest kluczowy dla zbudowania relacji, która łączy się z potencjalnym klientem i ostatecznie sprawia, że jest to zaplanowana rezerwacja.

Sposób, w jaki budujesz to połączenie i zaufanie polega na tym, że przedstawiasz ludzi z Twojego salonu (Ciebie, Twój zespół, Twoich klientów), a także demonstrujesz swoją wiedzę, pokazując swoje umiejętności techniczne i wyniki, które tworzysz dla swoich klientów.

Jednym ze sposobów, aby wyobrazić sobie, jak to się skończy, jest myślenie o idealnym kliencie przechodzącym obok salonu i klepiącym sobie ręce wokół oczu, aby móc się z nim równać przez okno.

Co oni widzą? Jakie odczuwają emocje, gdy patrzą na Twoją przestrzeń, Twój zespół, klientów w Twoich krzesłach i uśmiechnięte twarze klientów wychodzących za drzwi?

Twoje media społecznościowe powinny być wirtualną wizytówką tego doświadczenia.

4 ) Bądź gawędziarzem

Następnym krokiem jest wprowadzenie kontekstu do wizualnego, okiennego doświadczenia. To tam bawisz się, informujesz, edukujesz, motywujesz i otwierasz drzwi do rozmowy na swoich kontach w mediach społecznościowych.

Nie wystarczy umieścić zdjęcie klienta "po" z napisem "Love it!". Musisz podzielić się tą historią i wciągnąć swojego idealnego klienta w coś, co jest dla niego istotne.

Na przykład, jeśli pokazujesz klienta "po" zdjęciu, wyjaśnij, dlaczego klient przyszedł do Ciebie i co pomagałeś mu osiągnąć. Daj wgląd w proces, w jaki sposób osiągnąłeś wygląd, który pokazujesz i w jaki sposób będzie on korzystny dla Twojego klienta na zdjęciu.

Czy właśnie daliście nowej mamie krój, który pozwolił jej zachować dłuższą długość, ale jednocześnie pozwolił na bardziej naturalną stylizację i konserwację? Jak to sprawi, że jej życie będzie lepsze?

A może w końcu skończyłaś przechodzenie z czarnego jet na blondynkę, które trwało 9 miesięcy? Podziel się tym procesem i historią!

Namaluj obrazek z Twoimi podpisami i nie bój się jechać dłużej, okazało się, że dłuższa treść staje się bardziej zaangażowana.

Mówiąc o zaręczynach...

5 ) Zaangażowanie

Jednym z największych błędów, jakie widzimy w mediach społecznościowych, jest to, że ludzie zapominają o tym, co "społeczne" w mediach społecznościowych.

Jeśli czujesz się zniechęcony liczbą osób widzących (lub nie widzących) Twoje treści, musisz zrozumieć, że aby Twoje treści były pokazywane większej liczbie osób; Facebook musi wiedzieć, że ludziom na nim zależy.

Więc, co to oznacza dla ciebie?

Oznacza to angażowanie się w każdy komentarz pozostawiony na jednym z Twoich postów, nawet jeśli są one już klientem (Twoi klienci pomogą Ci zdobyć więcej klientów!). Oznacza to również oznaczanie wszelkich istotnych kont, takich jak klienci, marki produktów, profesjonalne konta Twojego stylisty, itp.

Im więcej punktów połączeń możesz utworzyć w ramach swojej zawartości, tym większy zasięg i większe zaangażowanie uzyskasz.

Pamiętaj, że zaręczyny to ulica dwukierunkowa, a im bardziej się angażujesz, tym więcej dostaniesz w zamian.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...