Polecamy

Jakie są różnice między bezpiecznymi maszynkami do golenia?

Kradzież usług. Kiedy klient nie chce zapłacić

Prowadzenie salonu

5 wyjątkowych pomysłów marketingowych z okazji Dnia Kobiet dla firm z branży fryzjerskiej i kosmetycznej

Międzynarodowy Dzień Kobiet to o wiele więcej niż kwiaty i pudełka czekoladek (choć nigdy nie odmawiamy sobie ani jednego, ani drugiego, zwłaszcza tego ostatniego!) - to dzień, w którym rzucamy wyzwanie stereotypom, chwalimy nasze osiągnięcia i świętujemy kobiecość w każdej postaci, w jakiej się pojawia. Jeśli sama jesteś kobietą (co jest bardzo prawdopodobne, ponieważ 84% osób pracujących w branży fryzjerskiej, w tym w salonach fryzjerskich i salonach barberskich, oraz 94% osób pracujących w branży kosmetycznej to kobiety*), jest to dzień, w którym powinnaś dać sobie i wszystkim swoim koleżankom wielkiego poklepania po plecach - jesteście niesamowite i wykonujecie wspaniałą pracę.

Kobiecość to o wiele więcej niż tylko fizyczne piękno. Niemniej jednak, dobre samopoczucie w swoim ciele jest również ważną częścią celebrowania bycia kobietą. Doświadczenie bycia rozpieszczaną, obdarowywaną i pielęgnowaną to cechy, które mogą być wspaniałym prezentem dla Ciebie samej lub innych ważnych kobiet w Twoim życiu. Dlatego też Dzień Kobiet może być bardzo owocny dla Twojego biznesu fryzjerskiego lub kosmetycznego - zdecydowanie powinnaś zaprosić wszystkie panie, aby rozpieszczały się w Twoim salonie... ale zapomnij o ogólnych pomysłach sprzed dekady. Porozmawiajmy o 5 wyjątkowych sposobach, w jaki możesz świętować Dzień Kobiet w swoim salonie!

1. Wybierz temat i zrób z nim coś wielkiego

Zamiast próbować dotrzeć do kobiet za pomocą banalnych, przestarzałych motywów, które ludzie stereotypowo kojarzą z kobiecością (kwiaty, pastelowe kolory, ślady szminki), wybierz coś bardziej satysfakcjonującego. Pomyśl o prawdziwych kobietach w Twoim życiu - jakie one są? Co chciałyby uczcić? Co więcej, pomyśl o kobietach z Twojej grupy docelowej - czy więcej jest zapracowanych mam, energicznych bizneswoman czy pań po siedemdziesiątce? Skup się na pewnych aspektach kobiecości - coś relatywnego i osobistego zarazem.

Przykład - kampania "Dzień matki i córki".

To świetny czas na celebrowanie relacji z najważniejszą kobietą w Twoim życiu - mamą i/lub córką, zwłaszcza, że Dzień Matki wypada już za kilka dni! Będziesz gościć młode mamy wprowadzające swoje dzieci w świat piękna, nastolatki łączące się z rodzicami, dorosłe kobiety rozpieszczające swoje zasłużone mamy, a może nawet trzy pokolenia cieszące się wspólnym czasem - ten temat pozwala na szeroką grupę docelową.

 • W tym dniu zaproponuj klientom, którzy przyprowadzą ze sobą mamę lub córkę, dodatkową usługę w prezencie - na przykład darmową odżywkę lub masaż dłoni.
 • Zaoferuj 15% zniżki na drugi produkt detaliczny ("jeden dla Ciebie, jeden dla Twojej mamy/córki").
 • Co najmniej tydzień wcześniej opublikuj post zapowiadający promocję na swoich fanpage'ach w mediach społecznościowych (głównie Facebook i Instagram).
 • Co najmniej tydzień wcześniej wyślij do swoich klientów wiadomość zapowiadającą promocję, a najlepiej także follow-up dzień wcześniej. Wykorzystaj funkcję masowego wysyłania wiadomości w Versum, aby dotrzeć wyłącznie do swoich klientek i wysłać wiadomość do nich wszystkich jednym kliknięciem.
 • Możesz stworzyć podobną kampanię dlakampanii "Dzień przyjaciółek" - zachęć swoje klientki do świętowania tego dnia z każdą drogą kobietą w ich życiu. Dostosuj odpowiednio swoje wiadomości promocyjne.

2. Promocja kart podarunkowych skierowana do panów

Jak co roku, pod koniec stycznia i na początku marca, większość mężczyzn będzie poszukiwać idealnego prezentu, którym mogliby obdarować swoje ukochane panie. Choć zwykłe pudełko czekoladek jest w porządku, to jednak to, czego naprawdę pragniemy, to chwila relaksu dla nas samych. Dlatego właśnie karty upominkowe do salonów fryzjerskich i kosmetycznych są tak wspaniałym prezentem z okazji Dnia Kobiet.

Aby stworzyć udaną kampanię promocyjną kart podarunkowych:

 • Sprawdź funkcję kart podarunkowych w Versum, dzięki której bez problemu będziesz mógł zarządzać obiegiem kart podarunkowych.
 • Co najmniej dwa tygodnie wcześniej opublikuj post promujący karty podarunkowe na swoich fanpage'ach w mediach społecznościowych (głównie na Facebooku i Instagramie).
 • Co najmniej dwa tygodnie wcześniej wyślij do swoich klientów wiadomość zachęcającą do zainwestowania w karty podarunkowe. Użyj funkcji masowego wysyłania wiadomości w Versum, aby dotrzeć wyłącznie do swoich klientów płci męskiej.

Wskazówka: Potrzebujesz pięknych papierowych kart podarunkowych, które możesz wręczyć swoim klientom? Zaopatrz się w pakiet darmowych szablonów kuponów!

3. Zorganizuj konkurs - i spraw, by nagrodą była Twoja najbardziej pożądana usługa

Konkursy organizowane na kanałach social media to świetny pomysł na promocję Twojego biznesu, jednak musisz wiedzieć, jak prawidłowo je realizować. Wiele z tego, co można zobaczyć na Facebooku faktycznie idzie wbrew ich warunków i polityki i można ryzykować zakazane za korzystanie z takich technik.

Podczas tworzenia konkursu na Facebooku, nie można:

 • Poprosić odbiorców o "udostępnienie" postu, aby wziąć udział w konkursie
 • Prosić odbiorców o "oznaczenie znajomego" (lub kogokolwiek innego) pod postem, aby wziąć udział w konkursie
 • Prosić odbiorców o "polubienie" Twojego fan page'a, aby wziąć udział w konkursie.

Zamiast tego, możesz:

 • Zadać pytanie z ciekawostkami na temat urody
 • Poprosić odbiorców o stworzenie podpisu do zdjęcia
 • Poprosić odbiorców o podzielenie się swoimi historiami lub pomysłami (np. "opisz swój idealny scenariusz na Dzień Kobiet")
 • Zorganizuj konkurs "zgadywania" (np. "zgadnij ile buteleczek lakieru jest na tym zdjęciu")

Teraz dochodzimy do sedna sprawy - jeśli chcesz, aby Twoi odbiorcy naprawdę się zaangażowali, cena musi być tego warta. Zadaj sobie pytanie - z czego znana jest moja firma? Albo lepiej - po prostu sprawdź to w swoich statystykach usług Versum. Zyskasz znacznie większe zaangażowanie, a co za tym idzie - większy zasięg, a co za tym idzie - więcej osób zainteresuje się Twoimi usługami i chętniej odwiedzi Twój salon. Nie zapominajmy też o dobrej reklamie i zwiększonej lojalności zwycięzcy!

4. Przeprowadź kampanię metamorfozy

Wszyscy uwielbiamy być świadkami dobrej metamorfozy. Jest coś naprawdę urzekającego w tym, jak bardzo można się zmienić, gdy ma się nową fryzurę, brwi lub rzęsy (a przy okazji ogromny zastrzyk pewności siebie). Dlaczego więc nie skorzystać z tego trendu?

Aby jak najlepiej go wykorzystać, możesz uczynić metamorfozę nagrodą w konkursie, w którym panie mogą wziąć udział, wysyłając do Ciebie swoje zdjęcia i krótkie uzasadnienie, dlaczego chcą zmienić swój wizerunek. Wybrana pani otrzyma darmową metamorfozę.

 • Pamiętaj, że zawsze potrzebujesz zgody na udostępnianie czyichś zdjęć na swoich fanpage'ach w mediach społecznościowych - upewnij się, że zwyciężczyni konkursu udzieli Ci jej, zanim zaczniesz nad nimi pracować. Najlepiej zamieścić akapit o konieczności udzielenia takiej zgody we wstępnym ogłoszeniu o konkursie.
 • Jeśli klient pozwoli, udostępnij jego zdjęcia z metamorfozy wraz z jego historią - nada to kampanii głębi, pokazując, że jesteś nie tylko wykwalifikowanym profesjonalistą, ale także osobą, której naprawdę zależy na dobru swoich klientów.

5. Przygotuj loterię

Loterie są obecnie pomijane - a szkoda, bo idealnie pasują do potrzeb marketingowych salonów kosmetycznych. Przy stosunkowo niskich kosztach, możesz zwabić znaczną ilość osób do swojego salonu, zwiększyć doświadczenie klienta (a co za tym idzie, lojalność) każdego z nich i przy okazji zyskać świetny rozgłos.

Co musisz zrobić?

 • Zacznij od ustalenia nagród - większość z nich powinny stanowić drobiazgi (np. małe torebki z próbkami produktów), kilka powinno być bardziej znaczących (np. 20% zniżki na kolejną wizytę klienta), a jedna powinna być nagrodą główną (np. darmowa usługa do wyboru - choć najlepiej ustalić pewne granice).
 • Przygotuj losy - pamiętaj, aby po złożeniu nie różniły się od siebie.
 • Co najmniej dwa tygodnie przed startem opublikuj post zapowiadający loterię na swoich fanpage'ach w mediach społecznościowych (głównie na Facebooku i Instagramie). Zamieść w nim zajawkę tego, jakie będą nagrody - im więcej szumu wokół loterii, tym lepiej.
 • Co najmniej dwa tygodnie wcześniej wyślij swoim klientom wiadomość zapowiadającą loterię, a najlepiej także follow-up na dzień przed. Użyj funkcji masowego wysyłania wiadomości w Versum, aby dotrzeć wyłącznie do swoich klientek.
 • Pamiętaj, aby zawsze robić zdjęcia (najpierw zapytaj o zgodę!) efektów usług otrzymanych jako nagrody w loterii - będą one stanowiły świetny materiał promocyjny na Twoich fanpage'ach w mediach społecznościowych.

Międzynarodowy Dzień Kobiet to fantastyczna okazja, aby celebrować kobiecość - i aby Twój biznes również rozkwitł. Aby przygotować wyjątkową kampanię na ten dzień, musisz połączyć sprytne pomysły marketingowe, zaawansowane narzędzie pozwalające na automatyzację, wiedzę o swoich klientkach, sporą dawkę empatii i szczerą chęć uszczęśliwienia swoich klientek. Z tym wszystkim razem jesteś na dobrej drodze do sukcesu.

Wypróbuj Versum za darmo

*Według statystyk za rok 2018, przedstawionych przez National Hairdressers' Federation i National Beauty Federation UK.

[Razem: 4 Średnia: 4,8/5].

Spis treści.

 • 1. Wybierz temat i zrób z nim coś wielkiego
  • Przykład - kampania "Dzień matek i córek"
 • 2. Skieruj promocje na karty podarunkowe do panów
  • Aby stworzyć udaną kampanię promującą karty podarunkowe:
 • 3. Zorganizuj konkurs - a nagrodą niech będzie Twoja najbardziej pożądana usługa
  • Tworząc konkurs na Facebooku, nie można:
  • Zamiast tego, możesz:
 • 4. Przeprowadzić kampanię metamorfozy
 • 5. Przygotować loterię
Zapisać się do newslettera Z polityką prywatności możesz zapoznać się tutaj.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...