Polecamy

Tworzenie pozytywnego środowiska w salonie

Znaczenie ręczników w branży fryzjerskiej i kosmetycznej

Prowadzenie salonu

5 sposobów na zwiększenie liczby pacjentów w Twoim centrum medycznym

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Health
 3. 5 sposobów na zwiększenie liczby pacjentów w ...

Zdobywanie kolejnych klientów to jeden z głównych interesów każdej firmy. Placówki służby zdrowia nie są wyjątkiem. Jeszcze kilka lat temu konceptualizowanie strategii i narzędzi obejmujących lojalność pacjenta w ośrodku zdrowia, tak jakby był to produkt lub marka, nie było tematem powszechnym.

Jednak tak jak zmienił się sposób sprzedaży produktu i podejścia do konkretnej grupy odbiorców, tak samo inaczej zachowują się docelowi odbiorcy ośrodka zdrowia: nie chodzi im tylko o ostateczny wynik leczenia czy czas oczekiwania na konsultację, cenią sobie także ogólną otrzymaną opiekę, udogodnienia i dalsze postępowanie w ich przypadku.

Ponadto istnieje szereg problemów, które często utrudniają ośrodkowi zdrowia pozyskanie dużej liczby klientów lub zwiększenie dotychczasowej populacji. Złe zarządzanie w przeszłości może prowadzić do centrów w tej sytuacji:

 • Niewydolna lub nieefektywna komunikacja między pacjentem a personelem.
 • Trudności w planowaniu, zmianie lub odwołaniu spotkań.
 • zmiana lub odwołanie spotkań.
 • Niespersonalizowane traktowanie.
 • Długie czasy oczekiwania z powodu niepowodzeń w optymalizacji procesu.
 • Brak kontroli lub centralizacji informacji.

Istnieją różne strategie, które możemy wdrożyć, aby nie tylko osiągnąć lojalność pacjentów, ale także zwiększyć ich liczbę. Oprogramowanie medyczne, na przykład, pozwala nam mieć różne narzędzia, które ułatwiają osiągnięcie tych celów, a tym samym gwarantują najlepsze doświadczenie dla naszych pacjentów i tych nowych, których staramy się przyciągnąć.

Jeśli chcesz, aby Twój ośrodek zdrowia miał więcej pacjentów, zastosuj się do poniższych zaleceń:

Zapewnij swoim pacjentom najlepsze doświadczenia dzięki spersonalizowanej i skutecznej opiece.

Upewnij się, że Twoi pacjenci otrzymują uwagę i kontynuację od pierwszego momentu kontaktu z Twoim centrum medycznym. Oferuj różne środki komunikacji dostosowane do nowych technologii. Oprogramowanie medyczne może pozwolić Twojemu pacjentowi na zamówienie swojej wizyty bez niedogodności, a nawet jej zmianę lub modyfikację, z dowolnego urządzenia i o każdej porze dnia poprzez spersonalizowaną aplikację.

Przeszkol swój zespół specjalistów, aby jak najlepiej dbali o swoich pacjentów. Zawsze myśl od strony pacjenta, czego szuka, gdy przychodzi do Twojego gabinetu, jak się czuje i jak spodziewa się wyjść z każdej wizyty? Odpowiadając na te pytania Twoja usługa poprawi się wykładniczo, generując powrót pacjentów w przypadku nowych patologii.

Prowadź protokół, który pozwoli Ci mieć kontrolę i śledzić terminy, płatności i inne procedury administracyjne.

Omijaj przeszkody. Umawianie, modyfikowanie lub odwoływanie wizyt, rejestrowanie płatności, dostęp do historii choroby lub dokumentacji medycznej Twoich pacjentów nie tylko zagwarantuje większą organizację i efektywność przy zarządzaniu dużą liczbą klientów, ale także możesz zaoferować im prosty i szybki sposób realizacji tego procesu, wykorzystując nowe technologie.

A oprogramowanie medyczne Zastosowanie scentralizowanego systemu, który pozwala na utrzymanie centralnej kontroli nad tymi informacjami, a także jest przyjazny dla użytkownika, łatwy w obsłudze i dostępny dla pacjenta, jest wartością dodaną, która sprawi, że poczuje on, że jest pod skuteczną opieką.

Śledź swoich pacjentów

Po wizycie pacjenta na pierwszym spotkaniu upewnij się, że masz jego dane kontaktowe, abyś mógł się z nim skontaktować ponownie, aby przypomnieć mu o następnej wizycie lub po prostu, aby kontynuować jego sprawę. Zapewnij najlepszą opiekę: zadowolony klient przyciągnie więcej klientów.

Wykorzystaj kampanie email marketingowe

Zaplanuj zniżki i promocje dla nowych pacjentów, zaoferuj nowe usługi i zapewnij masową komunikację tych i innych strategii dzięki posiadaniu scentralizowanej bazy danych, która pozwoli Ci połączyć się z Twoją społecznością, zgodnie z celem kampanii, którą chcesz wdrożyć.

Posłuchaj swojego pacjenta

Zaproponuj pacjentowi, jak może się komunikować, jeśli powinien zasugerować jakieś ulepszenia w usługach ośrodka zdrowia, za pomocą takich narzędzi jak skrzynka na sugestie. Dodatkowo, przeprowadzenie badania doświadczeń pacjentów może pomóc Ci w szczegółowym poznaniu, jakie aspekty procesu obsługi wymagają wzmocnienia. Istnieją narzędzia, które pozwalają na automatyczne wysyłanie ankiet satysfakcji, a także wydawanie raportów, które ułatwiają ocenę nowych strategii do wdrożenia.

Jeśli znasz inny sposób na przyciągnięcie większej ilości klientów, to zapraszam Cię do skomentowania wpisu i możemy porozmawiać o tym, jak go wdrożyć.

Można też sprawdzić:

 1. Jak sporządzić historię choroby? W tym przykład
 2. Wszystko o receptach lekarskich: czym są i jak się je wystawia?
 3. Wizyty lekarskie ISSSTE w Meksyku
 4. Jak radzić sobie z lojalnością pacjentów w sektorze ochrony zdrowia?

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...