Polecamy

5 niekonwencjonalnych zastosowań oleju do brody

Strzyżenia fryzjerskie na rok 2022: 9 modnych stylów

Prowadzenie salonu

10 powodów, dla których warto przemyśleć stosowanie chemicznych zabiegów na włosy u dzieci

Dziś zagłębię się w bardzo kontrowersyjny temat, jakim jest koloryzacja, rozjaśnianie i trwała ondulacja włosów u dzieci. Temat ten wywołuje gorącą dyskusję wśród fryzjerów, ponieważ są tacy, którzy od razu są przeciwni temu pomysłowi, podczas gdy inni dają się przekonać podpisaną przez rodziców zgodą i argumentują, że nie ma w tym nic złego (zazwyczaj dzieląc się zdjęciami własnych dzieci z syrenką teal i bubblegum pink na ich małych główkach). Jedna strona mówi, że to niezdrowe, druga twierdzi, że nie należy hamować dziecięcej kreatywności i potrzeby wyrażania siebie przed rozkwitem. Więc kto ma rację?

Cóż, jeśli jesteś zwolenniczką chemicznego traktowania włosów dzieci, to jesteś w trudnej sytuacji, gdyż nie jest to najlepszy pomysł. Przyjrzyjmy się 10 powodom, dla których powinieneś pomyśleć dwa razy przed wykonaniem bardziej intensywnych usług fryzjerskich na nieletnich.

1. To może wpędzić Cię w poważne kłopoty

Zacznijmy od kilku faktów. W Wielkiej Brytanii nie ma prawa zabraniającego wykonywania usług chemicznych na osobach nieletnich. Jednak większość producentów oświadcza, że ich produkty nie są przeznaczone dla osób poniżej 16 roku życia (a w przypadku niektórych składników, zgodnie z dyrektywami UE, umieszczenie takiego oświadczenia jest absolutnie obowiązkowe). Jak zapewne wiesz, postępowanie niezgodne z wytycznymi producenta jest uznawane za niewłaściwe użycie produktu, co spowoduje unieważnienie Twojego ubezpieczenia, jeśli klient wniesie roszczenie przeciwko Tobie. Z tego wszystkiego, co zostało powiedziane, można łatwo zostać pozwany za zaniedbania zawodowego, jeśli klient (lub raczej, ich rodzice) zdecydują się to zrobić.

2. Zgoda rodziców nic nie znaczy w świetle prawa

Jeśli idziesz wbrew instrukcji obsługi producenta, o nieletnich rodziców podpisać formularz zgody jest dość dużo bezcelowe. Nie ma mocy prawnej i nie uratuje Cię przed utratą ubezpieczenia. Może sprawić, że poczujesz się lepiej z tym, co robisz i da Ci fałszywe poczucie bezpieczeństwa i przyzwolenia. Możesz myśleć, że rodzice, którzy podpisali taki formularz nie pozwą Cię, jeśli coś pójdzie nie tak... ale jesteś w błędzie. Większość z nich nadal będzie robić dokładnie to - i mały kawałek papieru nie pomoże swoją sprawę w jakikolwiek sposób, kształt lub formę.

3. To jest niebezpieczne dla dzieci (i lekarze się z tym zgadzają)

Co jest tak niebezpieczne o trochę koloru, można zapytać. Dosłownie kolor włosów setki klientów każdego roku i wszystko jest w porządku. Cóż, trzeba pamiętać, że rzeczy, które są praktycznie nieszkodliwe dla dorosłych, mogą być szkodliwe dla nieletnich. Często nie chodzi nawet o sam składnik, ale o jego stężenie.

Największe obawy budzi jednak fakt, że włosy dzieci są cieńsze i bardziej kru che, a skóra ich głowy jest delikatniejsza, wrażliwsza i podatna na reakcje alergiczne. Lekarze ostrzegają, że ponieważ włosy dzieci przechodzą wiele zmian od urodzenia do okresu dojrzewania (kolor, grubość, struktura), a czasem nawet później, nieodpowiedzialne jest zmienianie ich stanu za pomocą ostrych zabiegów chemicznych, zanim jeszcze rozwiną się do ostatecznej formy.

Barwniki, rozjaśniacze i roztwory do trwałej ondulacji mogą również powodować poważne podrażnienia dróg oddechowych, zwłaszcza jeśli dziecko ma astmę. Dla większości ludzi opary fryzjerskie nie są ani przyjemne, ani zdrowe do wdychania - dla dzieci mogą być wyjątkowo uciążliwe.

Nie zapominajmy o reakcjach alergicznych - dzieci są na nie bardziej podatne, a mogą być one bardzo poważne. Możesz spodziewać się wszystkiego , od zniszczonej skóry, wypadania włosów, pokrzywki, swędzenia i oparzeń chemicznych, po najgorsze scenariusze, takie jak problemy z oddychaniem, obrzęki, omdlenia, a nawet śmierć.

4. Możesz przypadkowo zmienić teksturę włosów

Patrząc z powrotem na temat rozwoju dziecka - zabawa z kolorami na tym etapie może stworzyć kilka naprawdę negatywnych skutków ubocznych. Amoniak, nadtlenek wodoru i parafenylenodiamina, powszechnie stosowane w trwałej koloryzacji włosów, mogą w rzeczywistości zmienić teksturę włosów dziecka. Chcesz ładny teal, ale skończysz z matowym bałaganem ... i rodziców, którzy mają dopasowanie nad tym, dlaczego włosy ich dziecka wygląda tak, jak to robi, nawet po kilku myciach.

5. Nie możesz przewidzieć końcowego rezultatu

Omówiliśmy już, jak zabiegi chemiczne mogą wpłynąć na zdrowie dziecka, stan jego skóry i włosów - ale nawet jeśli nie dzieje się nic szczególnie złego, efekt końcowy usługi może zaskoczyć zarówno Ciebie, jak i Twoją klientkę. Słabo rozwinięte włosy dziecka są nieprzewidywalne i mogą reagować inaczej niż włosy osoby dorosłej. Przyjmując usługę, obiecujesz osiągnąć określony efekt, więc gdy włosy dziecka nie zareagują zgodnie z planem, będziesz musiał powtarzać usługę aż do skutku. Przygotuj się więc na straty finansowe i ewentualnie negatywne recenzje.

6. To może być podstępne i trudne do wykonania

Chemiczne zabiegi na włosy zajmują wiele godzin, aby wykonać. W zależności od długości włosów klienta, zwykła, jednokolorowa usługa zajmuje od dwóch do pięciu godzin. Rozjaśnianie włosów to kolejna godzina lub więcej. Kilka prostych pasemek można zrobić szybko, ale wykonanie pełnego balayage zajmuje od trzech godzin wzwyż. Przedłużanie włosów to absolutna królowa czasu, gdyż na długie włosy potrzebujesz co najmniej czterech do pięciu godzin. I to są tylko szacunkowe czasy - niektórzy styliści pracują wolniej i mogą również włączyć kilka zabiegów pielęgnacyjnych, gdy pracują na delikatnych i wrażliwych włosach. Dla chronicznie zmęczonej osoby dorosłej, spędzenie tak długiego czasu na krześle może być relaksujące. Dla nadpobudliwego dziecka jest to tortura.

Zabiegi chemiczne nie zawsze są przyjemne i relaksujące. Nawet najbardziej zdeterminowane dziecko może się w pewnym momencie zdenerwować, co sprawia, że i tak już trudna praca staje się prawie niemożliwa do wykonania. Możesz spodziewać się wielu ruchów, drżenia, marudzenia, płaczu, a nawet ataku paniki. Kiedy skóra głowy jest nawet w niewielkim stopniu przesuszona, będzie swędzieć lub boleć (w tym przypadku najgorsze są odżywki), a ciągnięcie włosów przez ciężkie pręty lub obciążanie ich foliami również nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. Chemiczne preparaty brzydko pachną, nagrzewają się, wymagają intensywnego spłukiwania w niewygodnej pozycji... Trzeba pamiętać, że to, co dla dorosłego jest niewielką niedogodnością, dla nieletniego może być naprawdę męczącym doświadczeniem.

7. Dzieci naprawdę szybko zmieniają zdanie

Jako dziecko, tak naprawdę nie rozumiesz złożoności robienia sobie fryzury. W dzisiejszych czasach dzieci widzą piękne zdjęcia różnych fryzur i kolorów na mediach społecznościowych i wydają się one dla nich doskonale osiągalne. Należy pamiętać, że dzieci z natury szybko się nudzą i mają milion pomysłów na sekundę, ale dostęp do fascynującego świata Instagrama sprawia, że ich zachcianki są jeszcze bardziej nieprzewidywalne. Możesz spędzić cały dzień, zmieniając karmazynowe włosy małej dziewczynki w Małą Syrenkę, by dwa dni później otrzymać wiadomość od jej mamy, że teraz chce mieć lodowaty blond Elsy.

Wątpliwe jest również, czy osoba niepełnoletnia powinna podejmować decyzję, która może wpłynąć na nią na dłuższy czas. Okres dorastania to czas intensywnych i bardzo szybkich zmian w sposobie myślenia. To, co w wieku dziesięciu lat wydaje się być twoim największym marzeniem, rok później może okazać się największym żalem.

8. Wymaga utrzymania

To jest wystarczająco trudne, aby przekonać dorosłych do korzystania z profesjonalnych produktów i śledzić rutynowych, aby utrzymać efekty perm lub koloryzacji. Czy naprawdę myślisz, że dziecko będzie skłonne do tracenia czasu na głębokie kondycji ich nowe loki? Albo że rodzice będą mieli czas na codzienne układanie fryzury? Ile dzieci jest skłonnych poświęcić dzień zabawy w basenie, by utrzymać swoją liliową grzywę? Pielęgnacja chemicznie zmienionych włosów wymaga czasu, pieniędzy, cierpliwości i chęci regularnego wracania do salonu fryzjerskiego na poprawki.

Możesz powiedzieć, że to już nie jest Twoja sprawa, bo po prostu osiągnąłeś efekt, którego oczekiwali Twoi klienci. Jednak bez względu na to, jak dobrze wyjaśnić procedury konserwacji do rodziców, nadal można mieć pewność, że niektóre z nich będzie wrócić oczekując zwrotu pieniędzy po ich sunshine's kosztowne turkusowy balayage zniknął w ich basenie.

9. Często jest to kaprys rodziców

W większości przypadków to rodzice decydują o wyglądzie dzieci. Niestety, niektórzy z nich nadużywają swoich praw, zapominając, że jest różnica między dbaniem o wygląd dziecka, a traktowaniem go jak lalki, której wygląd można zmieniać jak się chce. Wszystko jest fajnie i pięknie, dopóki nie zaczniesz zmieniać ich wyglądu za pomocą rozwiązań, które wpływają na nie długofalowo i/lub są bolesne lub niewygodne do wykonania. Dziecko jest człowiekiem, który zasługuje na szacunek i radosne dzieciństwo, spędzony na zabawie, a nie coraz perms lub uszy przebite.

10. Jest tyle lepszych opcji

Na koniec - nie chodzi o to, że ktoś próbuje powstrzymać dzieci przed manifestowaniem swoich barwnych osobowości poprzez włosy! Wręcz przeciwnie - chcemy, aby miały nieskończone możliwości eksperymentowania i odkrywania siebie. Dlatego też, zamiast męczyć się z ciężkimi trwałymi, najlepiej sięgnąć po półśrodki, spray'e i kolorowe przedłużenia. W ten sposób dzieci mogą często i bezpiecznie zmieniać swój wygląd. Na chemiczną zmianę włosów mają całe długie lata dorosłości.

Świadomość zarówno swoich praw jak i obowiązków jest bardzo ważna w branży hair & beauty. Pamiętaj, że są sytuacje, w których możesz i powinnaś odmówić wykonania usługi - wykonywanie zabiegów chemicznych u dzieci jest jedną z nich. Nie musisz jednak tracić klienta! Przygotuj nieszkodliwe alternatywy dla swoich małych gości i upewnij się, że zawsze wykonujesz testy alergiczne i sprawdzasz historię włosów dziecka w swojej dokumentacji klienta Versum. Pamiętaj, że utrzymując ich włosy w dobrej kondycji, możesz zyskać lojalnego klienta również w ich dorosłym życiu. Czasami kwestionowanie wyborów klientów jest w gruncie rzeczy słusznym posunięciem.

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 3 Średnia: 5/5]

Spis treści.

  • 1. Może wpędzić Cię w poważne kłopoty
  • 2. Zgoda rodziców nic nie znaczy w świetle prawa
  • 3. Jest to niebezpieczne dla dzieci (i lekarze się z tym zgadzają)
  • 4. Można przypadkowo zmienić strukturę włosów
  • 5. Nie można przewidzieć ostatecznego rezultatu
  • 6. To może być podchwytliwe i trudne do wykonania
  • 7. Dzieci naprawdę szybko zmieniają zdanie
  • 8. Wymaga konserwacji
  • 9. Często jest to kaprys rodziców
  • 10. Jest tyle lepszych opcji
Zapisz się do newslettera Z polityką prywatności możesz zapoznać się tutaj.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...